کارکنان دولتی در لرستان روزهای سه شنبه بدون خودرو به محل کار یروند


به گزارش خبرنگار ایرنا سیدموسی خادمی در کارگروه سلامت و امنیت غذایی در سالن جلسات استانداری با بیان اینکه مقوله سلامت یکی از مهمترین موارد مطرح در سطح جامعه است، افزود: ناظر دانشگاه علوم پزشکی استان در این راستا تعطیلی تمام پارکینگ های دستگاه های اجرایی را در روزهای سه شنبه کنترل خواهند کرد.
وی در خصوص وضعیت کشتارگاه های استان نیزگفت:در جهت حمایت از کشتارگاه های مرغ این استان 120 میلیارد ریال تسهیلات پرداخت خواهد شد.
وی اظهار کرد: با پرداخت تسهیلات، کشتارگاه های مرغ استان موظف به راه اندازی خط 2 جهت رعایت هرچه بیشتر موارد بهداشتی در مدت زمان مشخصی خواهند شد.
استاندار لرستان با تاکید بر ضرورت جمع آوری پسماندهای پزشکی در سطح استان بیان کرد: در بحث سلامت مردم با کسی تعارف وجودندارد و بدون هرگونه قید زمان باید با این موارد برخورد شود.
خادمی افزود: تمام کلینیک ها و مطب های خوصی دارای زباله های پزشکی خطرناک موظف به رعایت نکات بهداشتی هستند و هرگونه تخلف منجر به پلمپ واحد درمانی خواهد شد.
مدیر گروه بهداشت مدارس دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت:به دلیل تغذیه نامناسب و عدم تحرک فیزیکی در سبک زندگی جدید برنامه هایی به منظور شادابی و سلامت جسم و روح دانش آموزان در نظر گرفته شده است.
مولود جافری افزود: برای تمام افراد 30 تا 50 سال مراقبت های رایگان،آزمایش قندخون و کلسترول در مراکز بهداشتی درمانی در استان در حال انجام است.
جافری اظهار کرد: خطر سنجی بیماریهای قلبی عروقی تا 10 سال آینده نیز برای این گروه سنی در سطح درمانگاه های استان انجام می شود.
وی بیان کرد: به صورت پایلوت مراکز درمانی در شهرستان های خرم آباد و بروجرد در شیفت های بعد از ظهر آماده ارائه خدمات به کارکنان دستگاه اجرایی هستند.
7274/6060
خبرنگار:مریم نریمانی**انتشاردهنده:محمد علیدوستی

انتهای پیام /*http://www.irna.ir/fa/News/82710854/